חייג עכשיו: 052-6415354

התקנת לוח חשמל

לוח החשמל הוא קודם כל נקודת הכניסה של החשמל לדירה או למבנה תעשייתי, ממנו תגיע אספקת חשמל לכל הנקודות הנדרשות. לוח החשמל מאפשר ניתוק מבוקר של החשמל לצורך בדיקות ועבודות חשמל, כמו גם למקרי חירום של עומס יתר או קצר חשמלי. ניתוק הזרם נחשב כאמצעי הגנה ממקרי שירפה נוכחות של מפסק פחת מגן מפני התחשמלות.

לוח החשמל מורכב ממספר גורמים:

  • מאמ"תים (מפסק אוטומטי מגנטי תרמי) – בלוח החשמל ניתן למצוא מספר מאמ"תים אשר תפקידם להגן מפני קצרים חשמליים ועומס יתר. במקרה של עומס יתר "קופץ" המתג ומפסיק את אספקת החשמל לאותו מעגל.
  • ממסר פחת – זוהי תוספת חשובה מאוד ונועדה למנוע שירפה של לוח החשמל וחלילה התחשמלות. ממסר פחת מגן על מערכת החשמל ומתנתק ברגע שיש נזילת חשמל.
  • מפסק זרם ראשי – יכול להיות חד או תלת פאזי. מפסק זה אחראי להפסיק את אספקת החשמל ללוח במקרה הצורך, במידה והתרחש קצר או עומס יתר על המערכת החשמלית.

החשיבות במקצועיות בהתקנת לוח חשמל

התקנה או תיקון של לוח חשמל יכולה להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך. העיסוק בחשמל הינו מסוכן מאוד ולכן חל איסור מוחלט על ניסיון תיקון ללא ההסמכה הדרושה והידע הרלוונטי. חשמלאי מוסמך הוא כזה שלמד את מקצוע החשמל ובעל רישיון לעסוק בתחום. זכרו לבחור אחד בעל המלצות וניסיון מקצועי בתחום. 

בדירות ישנות לוח החשמל נמצא מחוץ לדירה, אך כיום לא מעט אנשים מכניסים את לוח החשמל עצמו לבית בתוך ארון סמוך לדלת הכניסה, כשרק מונה החשמל נשאר בחוץ במקום שנגיש לעובדי חברת החשמל לצורך קריאה וטיפול.  חשוב לציין כי לאחר התקנת לוח החשמל ועל מנת לעבור את הביקורות של חברת החשמל תאלצו לספק מידע בנוגע לאיש המקצוע אשר ביצע את העבודות, כך שחשוב לוודא כי אתם עובדים עם חשמלאי מורשה ומיומן. כך גם העבודה תתבצע בצורה מהירה, מקצועית ובטוחה יותר.

מומלץ בחום לקורא לחשמלאי מורשה פעם בשנה על מנת לבדוק את תקינות הלוח ותיקון ליקויים עקב בלאי. תוך כדי הבדיקה חשוב לוודא כי הארקה תקינה ואין חדירה של מים לארון החשמל. בדיקות אלו מאריכות את חייו של לוח החשמל וגם עשויות להיות מצילות חיים במידה ונמצאה תקלה כלשהי.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל